Select Page

معصومه علی‌زاده، دوچرخه‌سوار افغان، سرپرست تیم پناهندگان در المپیک پاریس شد

معصومه علی‌زاده، دوچرخه‌سوار افغان، سرپرست تیم پناهندگان در المپیک پاریس شد

معصومه علی‌زاده، دوچرخه‌سوار اهل افغانستان، به‌عنوان سرپرست تیم پناهندگان در المپیک پاریس انتخاب شد. علی‌زاده که در المپیک توکیو یکی از اعضای تیم پناهندگان بود، اکنون سرپرستی سومین حضور این تیم را در المپیک برعهده خواهد داشت.

امسال سومین‌بار است که تیم پناهندگان در رقابت‌های المپیک شرکت می‌کنند. در المپیک ریو 2016، این تیم برای نخستین‌بار با 10 ورزشکار حضور یافت. در المپیک توکیو 2020، شمار ورزشکاران این تیم به 29 نفر رسید و حالا در سومین حضور، 36 ورزشکار پناهنده راهی المپیک پاریس می‌شوند. نکته قابل‌توجه حضور 14 ورزشکار ایرانی در رشته‌های مختلف در میان اعضای این تیم است.

علاوه بر ورزشکاران ایرانی، چند ورزشکار افغان نیز در تیم پناهندگان حضور دارند. امیر انصاری که در ایران متولد و در افغانستان بزرگ شده، صبغت‌الله عرب و نگارا شاهین در رشته جودو، فرزاد منصوری در تکواندو و منیژه تلاش در رقص بریک از جمله ورزشکاران افغان این تیم هستند.

همچنین دو ورزشکار ایرانی دیگر، کیمیا علیزاده با پرچم بلغارستان و سعید ملایی با پرچم جمهوری آذربایجان، در المپیک پاریس رقابت خواهند کرد.

با انتخاب معصومه علی‌زاده به‌عنوان سرپرست، تیم پناهندگان امیدوار است بتواند عملکرد موفقی در سومین حضور خود در المپیک داشته باشد.

About The Author

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Live Stream

“live

Recent Videos

Loading...