Select Page

دو نظرسنجی جدید نشان داد که جو بایدن رئیس جمهوری کنونی آمریکا با اختلاف بسیار کمی از دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق پیشی گرفته است.

دو نظرسنجی جدید نشان داد که جو بایدن رئیس جمهوری کنونی آمریکا با اختلاف بسیار کمی از دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق پیشی گرفته است.

به گزارش سایت آمریکایی «نیوزویک»، در این 2 نظر سنجی که هشت ماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری نوامبر سال جاری انجام می گیرد، جو بایدن، به رغم کاهش محبوبیتش که به پایین ترین حد خود رسیده بود، پس از سخنرانی هفته گذشته با اختلاف اندکی از ترامپ پیشی گرفت.

در یکی از نظرسنجی ها که توسط خبرگزاری رویترز و موسسه ابسوس انجام شده از میان 3356 شرکت کننده، 39 درصد از آراء را جو بایدن و 38 درصد را ترامپ به دست آورد. این نظرسنجی بین 7 تا 13 مارچ انجام شد و حاشیه خطای آن 1.8 درصد بود.

45 درصد به بایدن رای دادند
به موازات آن، یک نظرسنجی دیگر که توسط «سيفيكس/ديلی كوس» انجام شد نشان داد که از 1324 شرکت کننده در نظر سنجی، بایدن 45 درصد آرا و ترامپ 44 درصد آرا را به دست آورد. این نظرسنجی بین 9 تا 12 مارس انجام شده و میزان خطای آن 2.8 درصد بوده است.

براساس این گزارش، سخنرانی هفته گذشته بایدن توسط تعدادی از کارشناسان مثبت ارزیابی شده و واکنش خوبی از سوی مردم آمریکا به همراه داشت.

او از برنامه های ارتش آمریکا برای ساخت بندر موقت در سواحل نوار غزه خبر داد تا کمک های بشردوستانه بیشتری به این منطقه برسد.

بایدن در سخنرانی خود به نگرانی های مربوط به سن 81 ساله خود پرداخت و گفت: «در مسیر حرفه ای خودم برخی ها به من گفتند خیلی جوان هستم و برخی الان می گویند خیلی پیر هستم، چه جوان باشم و چه پیر، من همیشه می دانم چه چیزی ماندگار است».

About The Author

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Live Stream

“live

Recent Videos

Loading...