Select Page

در انفجار یک کارخانه ذوب نیکل در اندونزی دست کم 13 کشته و 38 مجروح شدند

در انفجار یک کارخانه ذوب نیکل در اندونزی دست کم 13 کشته و 38 مجروح شدند

به گفته مقامات اندونزی، در انفجار روز یکشنبه در یک کارخانه ذوب نیکل در اندونزی حداقل 13 کارگر کشته و 38 نفر دیگر زخمی شدند.

این پارک در بیانیه ای اعلام کرد که انفجار در یک کارخانه ذوب در پارک صنعتی موروالی در جزیره سولاوسی حوالی ساعت 5:30 صبح به وقت محلی رخ داد. آتش سوزی پس از انفجار حدود سه ساعت و نیم ادامه داشت.

علت انفجار هنوز در دست بررسی است، اما مقامات می گویند که ممکن است ناشی از نشت گاز باشد.

پارک در بیانیه ای اعلام کرد: ما از این فاجعه بسیار متأسفیم و به خانواده قربانیان تسلیت می گوییم. ما در حال کار با مقامات هستیم تا علت انفجار را بررسی کنیم و اطمینان حاصل کنیم که ایمنی کارگران ما همیشه در اولویت قرار دارد.»

این کارخانه ذوب متعلق به PT Vale Indonesia، یک شرکت معدنی و ذوب است. این شرکت اعلام کرد که به قربانیان و خانواده های آنها کمک می کند.

PT Vale اندونزی در بیانیه ای اعلام کرد: ما از نزدیک با مقامات محلی برای بررسی علت انفجار و اطمینان از ایمنی کارگران خود کار می کنیم. ما عمیقاً از این فاجعه متأسفیم و به خانواده قربانیان تسلیت می‌گوییم.»

این انفجار یک شکست بزرگ برای صنعت نیکل اندونزی است. نیکل یک عنصر کلیدی در باتری خودروهای الکتریکی است و اندونزی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نیکل در جهان است.

About The Author

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Live Stream

“live

Recent Videos

Loading...