Select Page

وزارت صحت ایران می‌گوید که در این اواخر افغان‌ها و عراقی‌ها بیشترین مراجعین بخش صحت این کشور را تشکیل می‌دهد.

وزارت صحت ایران می‌گوید که در این اواخر افغان‌ها و عراقی‌ها بیشترین مراجعین بخش صحت این کشور را تشکیل می‌دهد.

بهرام عین‌اللهی وزیر صحت ایران افزوده که سالانه یک میلیادر دالر از این درک وارد این کشور می‌شود.

وزیر صحت ایران هرچند رقم دقیق مراجعین افغان بخش صحی این کشور را مشخص نکرده، اما گفته که سال گذشته به شمول مراجعینی از افغانستان، عراق و ۶۴ میلیت دیگر ۱.۲ میلیون تن از مراجعین برای تداوی‌شان به این کشور رفته اند.

عین‌اللهی تأکید کرده که ۲۰ درصد کل گردشگرانی که به ایران می‌روند مراجعین بخش صحی هستند.

بسیاری از افغان‌ها پیش از این نیز همواره برای تداوی به برخی کشورهای همسایه و منطقه از جمله پاکستان و هند رفته و میلیون‌ها دالر برای تداوی‌شان به این کشورها انتقال داده‌اند.

شماری از این بیماران علت رفتن به ایران و کشورهای دیگر برای تداوی امراض‌شان را نبود امکانات درست صحی در افغانستان عنوان کرده و می‌گویند که از نهایت مجبوریت این کار را انجام می‌دهند.

یونس یک باشنده ولایت هرات می‌گوید که یکی از دوستانش که بیماری کم‌خونی دارد، به دلیل نبود امکانات تداوی در داخل کشور مجبور شده که به ایران برود.

یونس به رادیو آزادی می‌گوید: “یکی از دوستان ما مشکل کم‌خونی دارد، در منطقه ما کلینیک صحی وجود دارد، اما تداوی نتیجه نداد، حتی در مرکز هرات هم تداوی کرد، باز هم نتیجه نداد، داکتران گفتند که این‌جا امکانات تداوی‌اش نیست، باید بیرون از کشور به تداوی برود، بعداً به ایران رفت و دوباره بازگشت، اما باز هم مشکل‌اش کاملاً برطرف نشده است.

About The Author

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Live Stream

“live

Recent Videos

Loading...