Select Page

اوچا: اسرائیل دستور داده تا مردم بخشی از منطقه خان یونس را ترک کنند

اوچا: اسرائیل دستور داده تا مردم بخشی از منطقه خان یونس را ترک کنند

همزمان با شدید شدن جنگ در نوار غزه سازمان ملل متحد می‌گوید نظامیان اسرائیلی به باشندگان یک بخش از منطقه خان یونس در غزه دستور تخلیه داده اند.

خبرگزاری فرانس پرس از قول دفتر هماهنگ کننده امور بشردوستانه ملل متحد “اوچا” نوشته است که می‌گوید در این منطقه خان یونس بیش از نیم میلیون نفر به شمول بیجا شدگان زندگی می‌کنند. هشدار تخلیه این منطقه در یک زمانی صادر می‌شود که برنامه جهانی غذا گفته است باشندگان غزه به عدم مصونیت جدی غذایی دچار هستند. اکنون شدت جنگ در منطقه خان یونس متمرکز است. به گزارش فرانس پرس این منطقه سکونت گاه رهبر حماس یحیی سینور می‌باشد.

ایالات متحده و اتحادیه اروپا گروه حماس را یک سازمان تروریستی خوانده اند. یحیی سینور طراح اصلی حملات هفت ماه اکتبر بر اسرائیل خوانده شده است. در این حمله در حدود ۱۲۰۰ اسرائیلی کشته شدند که این عمل آغاز جنگ در غزه بود. وزارت صحت غزه که در کنترل حماس است می گوید در حملات شب گذشته اسرائیل بر خان یونس ۱۲۵ نفر جان داده اند. مقامات غزه نظامیان اسرائیلی را متهم می‌سازند که ده ها هزار نفر را مجبور ساخته اند که از منطقه خان یونس به منطقه سرحدی مصر در رفح کوچ کنند.

About The Author

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Live Stream

“live

Recent Videos

Loading...