Select Page

 افزایش مراکز توزیع پاسپورت در کابل

 افزایش مراکز توزیع پاسپورت در کابل

مسئولان ریاست عمومی پاسپورت تحت اداره طالبان در مصاحبه با تلویزیون ملی گفته اند که در آینده نزدیک دو مرکز توزیع پاسپورت در حوزه کابل ایجاد می شود. به نقل از هدایت‌الله هدایت، معاون تلویزیون ملی افغانستان تحت اداره طالبان ، ریاست پاسپورت با گشایش این دو مرکز در زمینه صدور پاسپورت سهولت خواهد آورد. به گفته آنان، کار روی این طرح جریان دارد و به زودی نهایی خواهد شد. این منبع به نقل از نورالله پتمن نوشته که این مرکز به تکمیل طرح و گماشتن کارمندان جدید و فراهم شدن وسایل فنی، آغاز به فعالیت خواهد کرد. بر اساس گفته های مسئولان ریاست پاسپورت، فعلا روزانه تا 8 هزار جلدپاسپورت برای متقاضیان صادر می‌شود.

بسم الله یاوری فعال اجتماعی به رویدادها نیوز می‌گوید: توسعه توزیع پاسپورت نه تنها در کابل بلکه در شهرهای بزرگ افغانستان هم باید انجام شود. او اشاره می‌کند که پاسپورت از حقوق مسلم مردم است و دولت باید سهولت را فراهم سازد. 

حبیب الله یکتن از متقاضیان پاسپورت خواهان کاهش نرخ و سهولت در طی مراحل اسناد مورد نیاز برای دریافت پاسپورت هست. او می‌گوید فعلا سرگردانی مردم زیاد است و کارت تولد هم اضافه شده.

این درحالی است که در افغانستان طولانی ترین صف پشت دروازه ریاست عمومی پاسپورت تشکیل می‌شود. دلیل رو آوردن مردم به پاسپورت، نبود زمینه کار در کشور و نبود زمینه آموزش برای دختران بالاتراز صنف ششم خوانده شده.

About The Author

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Live Stream

“live

Recent Videos

Loading...