Select Page

صدها هزاره در ارزگان مجبور به پرداخت 30 میلیون افغانی به کوچی ها شدند

صدها هزاره در ارزگان مجبور به پرداخت 30 میلیون افغانی به کوچی ها شدند

منابع محلی در ولایت ارزگان گزارش داده اند که صدها هزاره در ولسوالی گیزاب این ولایت مجبور به پرداخت 30 میلیون افغانی (حدود 250 هزار دالر) به کوچی ها شده اند.

این منابع می گویند که طالبان در حکمی به باشنده گان منطقه قندر ولسوالی گیزاب دستور داده است که در ازای استفاده از زمین های کوچی ها، این پول را به کوچی ها بپردازند. منابع می گویند که کوچی ها مدعی شده اند که این زمین ها متعلق به آنهاست و طالبان هفت ماه به باشنده های قندر فرصت داده اند تا این پول را پرداخت کنند.

این حکم با خشم و ناامیدی جامعه هزاره مواجه شده است. آنها می گویند زمین مال آنهاست و نباید به عشایر پولی بدهند. آنها همچنین می گویند که حکم طالبان تبعیض آمیز است و جامعه هزاره را هدف قرار می دهد.

طالبان هنوز در مورد این حکم اظهار نظر نکرده اند.

این رویداد آخرین مورد از سلسله موارد تبعیض علیه جامعه هزاره در افغانستان است. هزاره ها یک گروه قومی اقلیت هستند که قرن ها مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند. آنها هدف خشونت طالبان، دولت اسلامی و دیگر گروه ها بوده اند.

جامعه هزاره از جامعه جهانی می خواهد که طالبان را برای لغو این حکم تحت فشار قرار دهد. آنها می گویند این حکم نقض حقوق آنهاست و امنیت آنها را تهدید می کند

About The Author

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Live Stream

“live

Recent Videos

Loading...