Select Page

توزیع پول نقد و کمک های غذایی توسط طالبان برای خانواده های نیازمند در ننگرهار و هرات

توزیع پول نقد و کمک های غذایی توسط طالبان برای خانواده های نیازمند در ننگرهار و هرات

مقامات محلی طالبان در ولایات ننگرهار و هرات گزارش داده اند که کمک های نقدی و غذایی را برای خانواده های نیازمند در این ولایات توزیع کرده اند.

در ننگرهار، مولوی قسم الله مبارز، رئیس اداره احیا و انکشاف دهات طالبان، به رسانه ها گفت که برنامه جهانی غذا (WFP)، با کمک تخنیکی سازمان خواربار و زراعت سازمان ملل متحد (فائو)، پول نقد را به مردم توزیع کرده است. ۲۲۷۵ خانواده نیازمند در شهرستان جلال آباد مرکز این ولایت.

مبارز گفت که ارزش کل این کمک ها 7.28 میلیون افغانی است که هر خانواده نیازمند 3200 افغانی پول نقد دریافت می کند.

در هرات، جمعیت هلال احمر هرات می گوید که برای 500 خانواده زلزله زده ولسوالی زندهجان این ولایت کمک های غذایی و غیرغذایی توزیع کرده است.

هلال احمر هرات گفته است که این کمک ها از سوی هلال احمر ترکیه به زلزله زدگان زندجان کمک شده است.

توزیع کمک های طالبان به خانواده های نیازمند یک تحول مثبت است، اما باید توجه داشت که کشور همچنان با بحران انسانی روبرو است. بر اساس گزارش سازمان ملل، بیش از 23 میلیون افغان به کمک های بشردوستانه نیاز دارند.

دولت طالبان به دلیل مدیریت بحران انسانی مورد انتقاد قرار گرفته است. جامعه جهانی از طالبان خواسته است تا دسترسی بیشتری را برای سازمان های بشردوستانه برای فعالیت در افغانستان فراهم کند.

باید دید که آیا طالبان می توانند نیازهای مردم افغانستان را برآورده کنند یا خیر. دولت با تعدادی چالش از جمله بحران اقتصادی جاری، همه‌گیری کووید-19 و درگیری‌های جاری در کشور مواجه است.

About The Author

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Live Stream

“live

Recent Videos

Loading...