Select Page

طالبان خلع سلاح فرماندهان بدخشان را آغاز کردند

طالبان خلع سلاح فرماندهان بدخشان را آغاز کردند

منابع محلی در ولایت بدخشان می گویند که طالبان کمپاین خلع سلاح فرماندهان و جنگجویان این ولایت را آغاز کرده اند.

این منابع می گویند که این کمپین به دستور ملا هیبت الله آخوندزاده، رهبر طالبان و توسط محمد ایوب خالد، والی بدخشان طالبان رهبری می شود.

گزارش ها حاکی از آن است که ایوب خالد به رئیس استخبارات، فرمانده ولسوالی آمنه و فرمانده لوای عمر سوم در بدخشان دستور داده است تا عملیات خلع سلاح را فورا آغاز کنند. بر اساس گزارش ها، این کمپاین در تمام ولسوالی های بدخشان به شمول مرکز این ولایت، فیض آباد، اجرا می شود.

این منابع می گویند که خالد همچنین نامه ای را به همه ولسوالان بدخشان ارسال کرده و به آنها هشدار داده است که هرکس از این دستور سرپیچی کند “به شدت با آنها برخورد خواهد شد.”

کمپین خلع سلاح به عنوان تلاشی از سوی طالبان برای تحکیم کنترول خود بر بدخشان تلقی می شود. این ولایت محل زندگی تعداد زیادی از تاجیک ها است که اغلب آنها را مخالف طالبان می دانند.

این کمپین با مقاومتی از سوی فرماندهان محلی نیز مواجه شده است. گفته می شود که فضل الله صافی، فرمانده ولسوالی فیض آباد از اجرای این دستور خودداری کرده است.

باید دید که طالبان چگونه می توانند کمپین خلع سلاح را در بدخشان اجرا کنند. این ولایت یک منطقه کوهستانی و دورافتاده است و این احتمال وجود دارد که برخی از فرماندهان بتوانند از تلاش طالبان طفره بروند.

About The Author

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Live Stream

“live

Recent Videos

Loading...