Select Page

دستگیری دو شهروند افغان به اتهام همکاری با داعش در آلمان

دستگیری دو شهروند افغان به اتهام همکاری با داعش در آلمان

پولیس آلمان دو هموطن افغان را به اتهام طرح حمله به پلیس و مردم عادی در نزدیکی پارلمان سویدن دستگیر کرده است. این دو نفر، به ادعای پولیس، از جانب شاخه خراسان گروه تروریستی داعش ماموریت گرفته بودند تا در پاسخ به سوزاندن قرآن در سویدن و سایر کشورها، این حمله را انجام دهند.

مقامات در آلمان، ابراهیم و رامین را براساس حکم سارنوالی از شهر گرا در ایالت تورینگن بازداشت کرده است. ابراهیم به عنوان عضو و حامی گروه داعش و رامین به حمایت از این گروه تروریستی متهم است.

این دو افغان از سال ۲۰۲۳ حامی ایدئولوژی گروه داعش بوده و ابراهیم از ماه آگوست به شاخه خراسان داعش در آلمان پیوسته است. بنا به اظهارات پلیس، گروه داعش به ابراهیم ماموریت داده بود که در واکنش به حرکت سوزاندن قرآن در سویدن، حمله‌ای در اروپا انجام دهد و این حمله باید به قتل افراد در محوطه پارلمان سویدن منجر می‌شد.

پلیس اعلام کرده است که این دو متهم در تدارکات لازم برای حمله با مقامات داعش هماهنگی داشتند، و محیط اطراف پارلمان سویدن را در اینترنت بررسی کرده و تلاش‌هایی ناموفق برای خرید سلاح انجام داده‌اند.

همچنین، پلیس آلمان اعلام کرده است که ابراهیم با همکاری رامین حدود دو هزار یورو برای گروه داعش جمع‌آوری کرده و آن را به شمال سوریه ارسال کرده است.

About The Author

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Live Stream

“live

Recent Videos

Loading...