Select Page

نماینده ویژه آمریکا برای افغانستان: توانایی القاعده برای حمله به آمریکا از افغانستان کاهش یافته است

نماینده ویژه آمریکا برای افغانستان: توانایی القاعده برای حمله به آمریکا از افغانستان کاهش یافته است

تام وست، نماینده ویژه ایالات متحده در امور افغانستان روز چهارشنبه گفت که توانایی القاعده برای حمله به ایالات متحده از افغانستان به حداقل رسیده است.

وست در جلسه استماع کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا سخنرانی می کرد. وی گفت که ایالات متحده با طالبان همکاری می کند تا از استفاده القاعده از افغانستان به عنوان پایگاهی برای حملات جلوگیری کند.

وست همچنین گفت که افغانستان هرگز پناهگاه امن تروریست ها نخواهد بود. وی گفت که ایالات متحده متعهد به همکاری با طالبان است تا اطمینان حاصل شود که افغانستان یک کشور صلح آمیز و با ثبات است.

وست همچنین به نگرانی‌ها در مورد انتقال کمک‌های بشردوستانه ایالات متحده به افغانستان به طالبان اشاره کرد. وی گفت که ایالات متحده در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که این کمک ها به مردم افغانستان برسد نه طالبان.

اظهارات غرب در حالی بیان می شود که ایالات متحده به کمک های بشردوستانه به افغانستان ادامه می دهد. ایالات متحده بیش از 8 میلیارد دلار کمک بشردوستانه به افغانستان از زمان کنترل این کشور توسط طالبان در ماه اوت 2021 ارائه کرده است.

هدف این کمک ها کمک به مردم افغانستان است که با یک بحران انسانی شدید روبرو هستند. این بحران ناشی از عوامل متعددی از جمله تسلط طالبان، خروج نیروهای آمریکایی و همه‌گیری کووید-19 است.

ایالات متحده همچنین برای مقابله با تهدید تروریسم از افغانستان تلاش می کند. ایالات متحده نگران است که طالبان به القاعده یا سایر گروه های تروریستی اجازه دهد تا از افغانستان به عنوان پایگاهی برای حملات استفاده کنند.

About The Author

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Live Stream

“live

Recent Videos

Loading...