Select Page

اپرای سیاتل داستان زنان افغان را به روی صحنه می برد

اپرای سیاتل داستان زنان افغان را به روی صحنه می برد

اپرای سیاتل اپرای جدیدی را بر اساس رمان پرفروش «هزار خورشید باشکوه» نوشته خالد حسینی به نمایش گذاشت.

این اپرا داستان دو زن افغان به نام‌های مریم و لیلا را روایت می‌کند که تحت حکومت خشن طالبان گرد هم می‌آیند. مریم زن جوانی است که مجبور می شود به عنوان همسر دوم با مردی بسیار بزرگتر به نام جلیل ازدواج کند. لیلا دختر نوجوانی است که در زمان اشغال افغانستان توسط شوروی یتیم شده است.

این اپرا مضامین عشق، از دست دادن، و انعطاف پذیری در برابر ظلم را بررسی می کند. برای اجراهای قدرتمند و موسیقی تکان دهنده اش مورد تحسین قرار گرفته است.

کارگردانی این اپرا بر عهده رویا سادات فیلمساز افغان است. سادات گفت که او می‌خواهد تولیدی ایجاد کند که آگاهی را در مورد مشکلات زنان افغان افزایش دهد.

سادات گفت: «پیام کلیدی اپرا درباره زنان و عشق است. این اپرا درباره قدرت زنانی است که صدای خود را بلند می کنند و برای خود ایستادگی می کنند. اپرا به خوبی مورد استقبال منتقدان و تماشاگران قرار گرفته است. این اپرا به دلیل اجراهای قدرتمند، موسیقی تکان دهنده و پیام مهمش مورد تحسین قرار گرفته است.

این اپرا یادآور قدرت و استقامت زنان افغان است. این یک داستان قدرتمند است که تا مدت ها پس از ترک تئاتر در ذهن تماشاگران باقی خواهد ماند.

About The Author

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Live Stream

“live

Recent Videos

Loading...