Select Page

شورای امنیت سازمان ملل تیم نظارت بر تحریم های طالبان را تمدید کرد

شورای امنیت سازمان ملل تیم نظارت بر تحریم های طالبان را تمدید کرد

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز پنجشنبه به اتفاق آرا به تمدید ماموریت تیم نظارت بر تحریم های طالبان برای یک سال دیگر رای داد.

این تیم مسئول نظارت بر اجرای تحریم های اعمال شده بر طالبان و سایر نهادهایی است که صلح و امنیت افغانستان را تهدید می کنند. تحریم ها شامل مسدود کردن دارایی ها، ممنوعیت سفر و تحریم تسلیحاتی است.

لیندا توماس گرینفیلد، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد از تمدید تیم نظارت بر تحریم ها استقبال کرد. او گفت که تحریم ها ابزار مهمی برای ارتقای صلح و امنیت در افغانستان است.

توماس-گرینفیلد در بیانیه ای گفت: «توسعه تیم نظارت بر تحریم های طالبان یک سیگنال قوی برای طالبان است مبنی بر اینکه جامعه جهانی متعهد است که آنها را در قبال اقدامات خود پاسخگو بداند. کار این تیم برای اطمینان از موثر بودن تحریم ها و دور زدن آنها ضروری است.»

طالبان هنوز در مورد تمدید تیم نظارت بر تحریم ها اظهار نظری نکرده است.

تمدید تحریم ها در بحبوحه نگرانی های مداوم در مورد سابقه حقوق بشر طالبان صورت می گیرد. طالبان محدودیت‌هایی را برای زنان و دختران وضع کرده است، از جمله ممنوعیت تحصیل و اشتغال در بسیاری از بخش‌ها.

این تحریم ها برای تحت فشار قرار دادن طالبان برای تغییر رفتارشان طراحی شده اند. با این حال باید دید آیا تحریم ها در رسیدن به این هدف موثر خواهد بود یا خیر.

About The Author

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Live Stream

“live

Recent Videos

Loading...