خبرنگار منتقد ارتش پاکستان از بند آدم‌ربایان آزاد شد

این مطلب را با دوستان تان شریک سازید

بربنیاد گزارش‌ها، آدم‌ربایان این خبرنگار را در منطقه‌یی در بیرون از اسلام‌آباد رها کردند و او با کمک مردم توانست که به خانه‌اش برگردد.

مطیع‌الله جان، یک خبرنگار آزاد پاکستانی که روز (سه شنبه،۳۱سرطان) از سوی مردان ناشناس ربوده شده بود، پس از دوازده ساعت رها شد.

این خبرنگار که سال‎ها برای رسانه‌های پاکستانی و بین‌المللی کار کرده‌است از یک منطقه در شهر اسلام‌آباد ربوده شده بود.

این رویداد با انتقادهای خبرنگاران در پاکستان و نهادهای مدافع خبرنگاران در جهان روبه‌رو شد و برخی‌ها نظام پاکستان را در این رویداد دخیل می‌دانند.

بربنیاد گزارش‌ها، آدم‌ربایان این خبرنگار را در منطقه‌یی در بیرون از اسلام‌آباد رها کردند و او با کمک مردم توانست که به خانه‌اش برگردد.

خانم این خبرنگار به خبرگزاری رویترز گفته بود همسرش هنگامی که برای گرفتن او از محل کارش آمده بود، از سوی افراد ناشناس ربوده شد: «خدا را شکر! او برگشته‌است. وی پس از حدود ۱۲ ساعت بازداشت در حومه پایتخت رها شده است.»

شیبلی فراز، وزیر اطلاعات پاکستان می‌گوید که حکومت این کشور در تلاش شناسایی رباینده‌گان است: «دولت تمام تلاش خود را برای ردیابی و شناسایی كسانی می‌کند که عقب این آدم ربایی استند.»

پیش از این کمیۀ حفاظت از روزنامه نگاران (CPJ) خواستار آزادی جان شده بود و گفته بود که او درمیان روزنامه نگارانی بود که در سال ۲۰۱۸از سوی ارتش متهم شده بود که اظهارات ضد دولتی را در رسانه‌های اجتماعی شریک ساخته بود.

این خبرنگار، در جریان انتخابات ۲۰۱۸ از پاکستان اخراج شد. او پس از آن به رویترز گفت که پس از انتقاد از دخالت جنرال‌های ارتش در سیاست، مجبور شد کارش را ترک کند. اتهاماتی که ارتش آن را رد کرده‌است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *