Select Page

نماینده ویژه پاکستان: تحریک طالبان پاکستان از طریق نمایندگان افغان از هند پول می‌گیرد

نماینده ویژه پاکستان: تحریک طالبان پاکستان از طریق نمایندگان افغان از هند پول می‌گیرد

نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان می‌گوید اسلام‌آباد شواهدی دارد که نشان می‌دهد طالبان پاکستان از طریق نمایندگان افغان از هند پول می‌گیرد.

آصف درانی تخمین می‌زند که از پنج تا شش هزار جنگجوی طالبان پاکستانی در افغانستان پناه گرفته‌اند.

او افزود اگر شمار خانواده‌های اعضای تحریک طالبان پاکستانی در نظر گرفته شود، تعداد کل آن‌ها به هفتاد هزار نفر می‌رسد.

این دیپلومات ارشد پاکستانی می‌گوید «ظاهرا اشخاص دیگری هزینه اقامت آن‌ها را پرداخت می‌کند. چرا که طالبان نمی‌تواند هزینه روزانه این تعداد زیاد را تامین کند.»

نماینده ویژه پاکستان در امور افغانستان که روز شنبه، ۲۶ حوت، در مرکز مطالعات صلح پاکستان صحبت می‌کرد، مشخص نکرد که منظورش از «نمایندگان افغانی» که از هند پول می‌گیرند و به طالبان پاکستانی می‌دهند چه کسانی‌اند.

آصف درانی می‌گوید مذاکرات صلح پاکستان با طالبان پاکستانی قبلا شکست خورد، چون این گروه نه آماده تسلیم شدن بودند و نه به قانون اساسی پاکستان وفادار اند.

این مقام پاکستانی افزود که پاکستان به طالبان گفته «تی‌تی‌پی خط قرمز پاکستان است» و طالبان باید رهبری طالبان پاکستانی را بازداشت و این گروه را خلع سلاح کند.

مقامات نظامی پاکستان بارها اعلام کرده‌اند که ریشه ناامنی‌ پاکستان در خاک افغانستان وجود دارد. طالبان افغانستان با رد این ادعا گفته اسلام‌آباد «برف خود را بر بام کابل می‌اندازد.»

در آخرین مورد طالبان پاکستانی روز شنبه، ۲۶ حوت، با سازماندهی چند حمله انتحاری در وزیرستان شمالی دستکم هفت نیروی امنیتی پاکستان را کشت.

About The Author

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Live Stream

“live

Recent Videos

Loading...