Select Page

امارت اسلامی: از آدرس ملل متحد یک پروگرام منظم وارد نمودن اتهامات آغاز شده است

امارت اسلامی: از آدرس ملل متحد یک پروگرام منظم وارد نمودن اتهامات آغاز شده است

سخنگوی طالبان  با رد گزارش شورای امنیت ملل متحد می‌گوید از آدرس سازمان ملل متحد برنامه‌ی وارد کردن اتهامات بالای حکومت طالبان آغاز شده‌است.شورای امنیت سازمان ملل متحد به تازگی با نشر گزارشی از ایجاد هشت مرکز آموزشی جدید القاعده در افغانستان از جمله ولایت‌های غزنی، لغمان، پروان، ارزگان و یک مرکز جدید ذخیرگاه مهمات در پنجشیر خبر داده‌است.دراین گزارش اما آمده است که شبکه القاعده درحال حاضر، نمی‌تواند دست به حملات پیچیده بزند.اما این گزارش با واکنش تند امارت اسلامی روبرو شده است.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی با رد این گزارش می‌گوید از آدرس سازمان ملل یک برنامه منظم وارد نمودن اتهامات در برابر حکومت سرپرست آغاز شده است.

آقای مجاهد نشر هم‌چون گزارش‌ها را سوء استفاده از آدرس ملل متحد عنوان خواند.

او از شورای امنیت سازمان ملل نیز خواست اجازه ندهد که گزارش‌هایش قربانی اهداف سیاسی و اقتصادی شده و اعتبار این شورا را زیر پرسش ببرد.

هم‌زمان با این، مولوی عبدالکبیر، معاون سیاسی رییس وزیران در نشستی در ولایت پکتیا گفته است که کابل اجازه نمی‌دهد از خاک افغانستان در برابر دیگران استفاده شود.

در نزدیک به دوسال و نیم از حاکمیت امارت اسلامی در افغانستان، کابل پیوسته به کشورهای منطقه و جهان اطمینان داده که امنیت سراسری در کشور برقرار شده و اجازه نمی‌دهد از خاک افغانستان در برابر دیگر کشورها استفاده صورت گیرد

About The Author

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Live Stream

“live

Recent Videos

Loading...