Select Page

طالبان از امارات متحده عربی برای پناهجویان افغان در کراچی کمک می خواهند

طالبان از امارات متحده عربی برای پناهجویان افغان در کراچی کمک می خواهند

دولت طالبان در افغانستان از امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) برای پناهجویان افغان مقیم کراچی پاکستان کمک خواسته است.

عبدالجبار طاهری، سرکنسول طالبان در این شهر در دیدار با سرکنسول امارات متحده عربی در کراچی گفت که در حال حاضر هزاران خانواده مهاجر افغان در کمپ ها و مناطق دورافتاده شهر به سر می برند. او گفت که بیشتر این پناهجویان به مایحتاج اولیه دسترسی ندارند.

طاهری از امارات متحده عربی خواست تا از طریق سازمان های امدادی خود به این پناهندگان کمک کند.

این درخواست پس از سرکوب اخیر پاکستان علیه پناهجویان افغان صورت می گیرد. در دو ماه گذشته، پاکستان حدود 500000 پناهجوی افغان را اخراج یا بازگردانده است.

دولت طالبان گفته است که متعهد به کمک به پناهجویان افغان برای بازگشت به کشورشان است. با این حال، وضعیت امنیتی کنونی در افغانستان، بازگشت بسیاری از پناهجویان را دشوار می کند.

امارات متحده عربی سابقه طولانی در ارائه کمک های بشردوستانه به پناهجویان افغان دارد. در گذشته امارات غذا، سرپناه و مراقبت های پزشکی را برای پناهجویان افغان در پاکستان و افغانستان فراهم کرده است.

مشخص نیست که آیا امارات به درخواست طالبان پاسخ خواهد داد یا خیر. با این حال، این درخواست نشانه ای از بحران انسانی فزاینده ای است که پناهجویان افغان در پاکستان با آن روبرو هستند.

About The Author

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Live Stream

“live

Recent Videos

Loading...