Select Page

طالبان هشت پروژه آبرسانی و دو پروژه دیوار حائل را در پکتیکا و فراه تکمیل می کند

طالبان هشت پروژه آبرسانی و دو پروژه دیوار حائل را در پکتیکا و فراه تکمیل می کند

 مقامات محلی طالبان در پکتیکا و فراه از تکمیل هشت پروژه آبرسانی و دو پروژه دیوار حائل در ولایات شان خبر داده اند.

ریاست احیا و انکشاف دهات طالبان در پکتیکا در بیانیه ای گفته است که شبکه های آبرسانی به هزینه 10 میلیون افغانی از سوی بنیاد آقاخان در ولسوالی های برمل و گیان این ولایت اعمار شده است در همین حال، زراعت، آبیاری طالبان، ریاست مالداری فراه می گوید که کار ساخت دو دیوار حائل با هزینه 10 میلیون افغانی در قریه های «سیاه قلعه» و «جوی سفید» ولسوالی بهسود این ولایت تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

به گفته این ریاست، هر دیوار 300 تا 310 متر طول دارد و ساخت این دیوارها 600 خانواده و 1000 جریب زمین زراعتی را از خطر سیل مصون می دارد.

این ریاست افزود که هزینه ساخت دیوارهای حائل توسط برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP) پرداخت شده و با همکاری فنی سازمان امداد اسلامی تکمیل شده است.

تکمیل این پروژه ها یک گام مثبت از سوی طالبان است، زیرا آنها زیرساخت های بسیار مورد نیاز را برای مردم افغانستان فراهم می کنند. شبکه های آبرسانی آب آشامیدنی سالم را برای هزاران خانواده فراهم می کند، در حالی که دیوارهای حائل جوامع را از خطرات سیل محافظت می کند.

این پروژه ها توسط سازمان های بین المللی تمویل شده و توسط طالبان اجرا شده است، که نشان می دهد این گروه مایل به همکاری با جامعه جهانی برای بهبود زندگی افغان ها است.

About The Author

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Live Stream

“live

Recent Videos

Loading...