Select Page

نوجوان افغان-آمریکایی به اتهام توطئه برای پیوستن به داعش در دنور دستگیر شد

نوجوان افغان-آمریکایی به اتهام توطئه برای پیوستن به داعش در دنور دستگیر شد

یک مرد 18 ساله افغان-آمریکایی روز چهارشنبه در دنور به اتهام توطئه برای پیوستن به گروه دولت اسلامی (داعش) دستگیر شد.

بر اساس شکایت جنایی ارائه شده توسط اف بی آی، حمزه مشکور در فرودگاه بین المللی دنور در حالی که در حال سوار شدن به هواپیما به مقصد امارات متحده عربی بود دستگیر شد. گفته می شود او قصد داشت به سوریه برود و به داعش بپیوندد.

در این شکایت آمده است که مشکور چندین ماه است که با اعضای داعش به صورت آنلاین در ارتباط بوده است. او حمایت خود را از این گروه اعلام کرده بود و در مورد تمایل خود برای سفر به سوریه و جنگ برای داعش صحبت کرده بود. او قرار است روز پنجشنبه در دادگاه حاضر شود

دستگیری مشکور یادآور تهدید مداوم داعش است. این گروه از زمانی که طالبان کنترل این کشور را در اوت 2021 به دست گرفتند، در افغانستان فعال بوده است.

داعش غیرنظامیان افغان از جمله شیعیان، هزاره ها و زنان و دختران را هدف قرار داده است. این گروه همچنین حملاتی را علیه نیروها و سازمان های بین المللی انجام داده است.

دولت ایالات متحده برای مقابله با داعش در افغانستان تلاش می کند. ارتش ایالات متحده حملات هوایی علیه اهداف داعش انجام داده است و دولت ایالات متحده به نیروهای امنیتی افغانستان آموزش و کمک ارائه کرده است.

با این حال، تهدید داعش همچنان قابل توجه است. این گروه احتمالا به حملات خود در افغانستان ادامه خواهد داد و همچنین این احتمال وجود دارد که جنگجویان داعش برای انجام حملات به کشورهای دیگر سفر کنند.

About The Author

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Live Stream

“live

Recent Videos

Loading...