مقام‌های محلی ولایت جوزجان محاصره شدن ۳۰۰ نیروی امنیتی را به دست گروه طالبان در ولسوالی درزاب ولایت جوزجان تکذیب می‌کنند.

این مطلب را با دوستان تان شریک سازید

پیش‌ از این گزارش شده بود که حدود ۳۰۰ نیروی امنیتی در منطقه «تپه آنتن» ولسوالی درزاب جوزجان در محاصره جنگ‌جویان گروه طالبان گیرمانده‌اند.

مقامات در در ولایت جوزجان گفته اند نیروهای امنیتی بر اساس فیصله مردم از بخش های ولسوالی درزاب عقب نشینی میکنند. به گفته آنان که چندی پیش باشنده‌گان ولسوالی درزاب در یک تجمع دو هزار نفری خواهان اعلام آتش‌بس شدند، اما گروه طالبان به این درخواست پاسخ مثبت نداد.

به گفته سخنگوی والی جوزجان، پس از آن‌که طالبان خواست مردم را نپذیرفت و اجازه ملاقات به آن‌ها را ندادند، مردم از نیروهای امنیتی خواسته‌اند تا منطقه را ترک کنند.

عبدالمعروف آذر هم‌چنان گفت که براساس فیصله مردم و تصمیم مقام‌های مرکزی، نیروهای امنیتی از ولسوالی درزاب فراخوانده می‌شوند، اما عملیات نظامی در این ولسوالی اجرا خواهد شد.

قول اردوی ۲۰۹ شاهین در شمال نیز گزارش‌ها در مورد محاصره نیروهای امنیتی در ولسوالی درزاب را رد کرده است. طبق اعلام این قول اردو، در ولسوالی درزاب بیش از ۳۰۰ نفر از کماندو و نیروهای ویژه حضور دارند.

این قول اردو پذیرفته است که نیروهای مستقر در ولسوالی درزاب با مشکل اکمالات روبه‌رو است که پس از بهبودی هوا، اکمالات به این نیروها فرستاده خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *