شرکا و همکاران تجارتی ما

دآریانا افغان هوایی شرکت

دآریانا افغان هوائی شرکت بزرگترین و قدیمی‌ترین شرکت هواپیمایی افغانستان است که مرکز فعالیتش میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی (کابل) است. این شرکت تماماً دولتی است و علاوه بر پروازهای داخلی، پروازهای بین‌المللی را به مقاصد چین، آلمان، هند، ایران، روسیه، کویت، پاکستان، عربستان سعودی، تاجیکستان و ترکیه اجرا می‌کند. دفتر مرکزی شرکت آریا در شهرنو، کابل واقع شده‌است.

میثاق شهروندی

برنامۀ ملی میثاق شهروندی بنیاد دورنمای تحقق خود کفایی برای دولت جمهوری اسلامی افغانستان است. این برنامه، تعهد همکاری بین دولت افغانستان وهزاران قریۀ آن میباشد. برنامۀ ملی میثاق شهروندی یکی از تعهدات حکومت بوده تا خدمات ابتدائی را مطابق به اولویت بندی مردم در تمامی قریه ها و شهرهای افغانستان ارائه نماید. این برنامه بر اساس پلانگذاری و گزارش دهی مالی به سطح هرقریه متحد، ساخته شده است، مردم قریه اهداف انکشافی خویش را نظارت کرده، کیفیت خدمات ارایه شده را تحت نظارت داشته و شکایات خویش را به مقامات و جامعۀ مدنی گزارش می دهند.

وزارت دفاع ملی

وزارت دفاع ملی جمهوری اسلامی افغانستان یکی از وزارتخانه‌های دولت جمهوری
اسلامی افغانستان است. وزارت دفاع ملی مسئولیت نظارت و کنترل و سوق و اداره کردن نیروهای
نظامی افغانستان را دارد.

بانک ملی افغان

بانک ملی افغان اولین وپیشگام ترین بانک درافغانستان میباشد که به تاریخ 9 ثور1312 هـ ش تاسیس گردیده است. بانک ملی افغان ساختاربانکداری را در افغانستان معرفی نموده والی تاسیس دافغانستان بانک (1318) وظایف بانک مرکزی را نیز پیش برده و دارای شهرت 75 ساله به سطح افغانستان و جهان میباشد. بانک ملی افغان ازبدو تاسیس خویش مصمم است تا درانکشاف ساحات عمده یی مانند تجارت، صنعت تجارتی و زراعت فعالیتهای بانکی خویش را پیش برد و مجهز با تمام انواع امکانات بانکی گردیده و آماده است تا برای مشتریان خویش زمینه ارائه بهترین خدمات بانکی را فراهم نماید.

یونیسف

صندوق کودکان ملل متّحد که به اختصار یونیسف خوانده میشود. فعّالیّت‌های یونیسف عمدتاً در جهت ارائه کمک‌های لازم و حمایت از کودکان کشورهای در حال توسعه است. مقر یونیسف در نیویورک است که با بودجه داوطلبانه اداره می‌شود

اداره توسعه بین‌المللی آمریکا